فراخوان
23 آبان روز عزای عمومی درکردستان. 15/8/1392
23 آبان روز عزای عمومی درکردستان.
مردم آگاه و شریف کردستان !
درطی چند روز گذشته قوه قضاییه ی حکومت اسلامی بی اعتنا به هشدار سازمانها و نهادهای حقوق بشری حکم اعدام سه جوان کرد را بدون اطلاع خانواده و وکلای آنها به مرحله اجرا گذاشت .
حبیب‌الله گلپری‌پور،رضا اسماعیلی وشیرکو معارفی سه زندانی سیاسی کردی بودند که در چند سال گذشته از سوی نیروهای امنیتی ایران بازداشت و پس از تحمل ماهها شکنجه و اسارت، در دادگاهای غیر علنی و بدون حضور هیئت منصفه به اعدام محکوم و طی چند روز گذشته اعدام گردیدند .
درحال حاضر بیش ازسی زندانی سیاسی و عقیدتی کرد محکوم به اعدام درزندان های ایران بسر می برند و احتمال اجرای حکم، جان آنها را تهدید می کند.
ما نهادهای مدافع حقوق بشر پیشنهاد می‏کنیم روزپنجشنبه 23 آبان ماه تحت عنوان روز عزای عمومی ،مردم كردستان ضمن حضور بر مزار جان باختگان راه آزادی و دمکراسی باخانواده های آنها دیدار و ابراز همدردی نمایند.
امضا کنندگان این فراخوان از مردم کردستان انتظار دارندبا حمایت از خانواده های دیگر زندانیان سیاسی ومدنی محکوم به اعدام ،دراعتراض به اجرای احکام اعدام بعنوان یک جنایت ضد بشری همصدا شوند و نارضایتی خود را به شیوه های مدنی از نقض اشکار حقوق بشر در کردستان ایران به گوش جهانیان برسانند.
ما از احزاب،سازمان‏های سیاسی و رسانههای جمعی درخواست می‏کنیم که با ما هم صدا شده،این اقدام را تایید و از مردم و هوادارانشان بخواهند که در این حرکت جمعی شرکت نمایند.
آزادی‏خواهان سراسر جهان! سازمان‏های مدافع حقوق بشر! وجدان‏های بیدار! با پشتیبانی از این حرکت اعتراضی، در کنار ملتی مظلوم و حق طلب قرار می‏گیرید که ده‏ها سال است قربانی تجاوز و انواع جنایات ضد بشری شده است. مردم کردستان مانند دیگر ملل، حق دارند از حقوق انسانی شناخته شده در اعلامیه جهانی حقوق بشر و منشور ملل متحد برخوردار گردند. همراه با مردم کردستان در روز عزای عمومی، نشان دهید که حقوق بشر میتواند و باید شامل سراسر جهان و همه ملت‏ها ‏باشد.
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان
گروه دفاع از حقوق بشر كرد
کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی
کوردوسایتد واچ - چاک -کمیته شرق کردستان
كميته كردهاى مقيم امريكا براى دموكراسى و حقوق بشر در ايران
زنان صلح مريوان


بیشتر

  فراخوان
اول ماه مه امسال را روز همبستگی با کولبران کرد اعلام کنید! 30/1/1392
فراخوان!

وجدان های بیدار

احزاب ، سازمانهای سیاسی و تشکلهای کارگری!

سازمانهای مدافع آزادیهای مدنی و حقوق بشر!

سالهاست که بی حقوقی و اجحاف در جامعه مدنی ایران بخاطر سیاستهایی نظامی گری حکومت اسلامی ایران ابعاد فاجعه باری به بار آورده است.در همین راستامناطق کشاورزی و دامداری در روستاهای کرد نشین مرزی به‌ آتش کشیده میشوند تا به‌ این وسیله‌ زیر بنای محیط اجتماعی آنان از بین برود و ملت کرد را به تمکین و مطیع اوامر خویش وا دارند.

عدم وجود اشتغال برای مرزنشیان مناطق کردنشین آنها را وادار کرده‌ است که‌ برای رسیدن به‌ یک زندگی ابتدای مجبور به‌ کولبری در مقابل دستمزدی بسیار ناچیز در مناطق مرزی برای امرار معاش شوند.هر روزه در مناطق مرزی کشتار این قشر زحمتکش تداوم داشته و نیروهای نظامی ، عملآ بدون هیچ ابایی ،هم بعنوان دستگاه قانونگذار و هم مجری تحت عنوان قاچاقچی ، کولبران ستمدیدە را از راه دور محاکمه و بقتل میرسانند ،امری که با توجه به نوع اجناس و کالاهایی که رد و بدل میشود ،در قوانین ایران هرگز بعنوان جرم تلقی نمیشود چرا که این کالاها نه تاثیرات مخربی دارند و نه مغایر مصالح عمومی هستند .

بنابراین کولبران زحمتکش کرد را که فاقدهر نوع تامین اجتماعی از قبیل حق بیمه ، حق بازنشستگی ، حقوق بیکاری و پوشس درمانی هستند را میتوان بعنوان تهیدست ترین قشر جامعه ایران قلمداد نمود که علیرغم این بی حقوقی فاحش و آشکار ،نباید با گلوله های نظامیان بخاطر کسب روزی و معیشت مصیبت بار برای خانواده هایشان هر روزه بە خاک و خون کشیده شوند.

ما امضا کنندگان این فراخوان ضمن تبریک روز جهانی کارگر،از وجدانهای بیدار درخواست داریم اول ماە مە امسال بعنوان روزهمبستگی با کولبران کورد نام گذاری شود.

جمعیت حقوق بشرکرد

سازمان حقوق بشر کردستان

کوردوساید واچ ( چاک –کمیته شرق کوردستان)

2013-04-20
بیشتر

  فراخوان
به فراخوان شیرین عبادی برای نجات جان زندانیان بیمار بپیوندیم 17/3/1391

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان در بیانیه ای از همه ی نهادها و فعالان حقوق بشر و افکار عمومی خواسته است تا برای نجات جان سه زندانی بیمار عقیدتی-سیاسی: محمد صدیق کبودوند، نرگس محمدی و حسین رونقی ملکی با فراخوان شیرین عبادی و سه نهاد مدافع حقوق بشر همراه شوند. متن این بیانیه در پی می آید:
بیشتر


آرشیو ماهیانه:

خرداد1391  -  فروردین1392  -  آبان1392  -  

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com