ترکیه به سرکوب و اقدامات نژادپرستانه علیه کردها پایان دهد بیانیه عمومی
06/11/2016 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

ترکیه به سرکوب و اقدامات نژادپرستانه علیه کردها پایان دهد


طی چند ماه گذشته و پس از ترک یکجانبه ی پروسه صلح توسط دولت ترکیه،حکومت آن کشور مواضع خصمانه ،غیر انسانی و نژادپرستانه ای را علیه کردها در بیشتر بخش های کردستان در پیش گرفته است. سران دولت ترکیه در عراق و سوریه با حمایت از داعش و با اقدام نظامی علیه مردم کردستان آنها را تحت فشار قرار داده و به اراده کردها در مبارزه با داعش و ایجاد دمکراسی در آن مناطق آسیب های جدی وارد کرده است.


دولت تحت حاکمیت اردوغان طی چند ماه گذشته با بمباران بی وقفه شهرها و روستاهای مناطق کردنشین در آن کشور ،جدا از نابودی و ویران کردن شهرها و روستاها،به قتل و عام ،کشتار و زندانی کردن بسیاری ازجوانان و مردم عادی در این کشور دست زده است.


حکومت ترکیه در چند روز گذشته در اقدامی وقیحانه به بهانه های واهی دست کم بیست نفر از شهرداران و نمایندگان قانونی و منتخب مردم در پارلمان آن کشور ،از جمله رهبران حزب قانونی دمکراتیک خلق ها را دستگیر و زندانی کرده است.


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان اقدامات حکومت ترکیه در قتل عام و زندانی کردن کردها و ویران کردن شهرها و روستا های مناطق کردنشین را به مثابه نسل کشی و مقابله با اراده قانونی و به رسمیت شناخته شده در منشور حقوق بشر میداند و شدیدا آن را محکوم می کند و از دولت ترکیه میخواهد به اقدامات نژادپرستانه علیه کردها پایان دهد.


این سازمان از هر نوع اعتراض مدنی و سیاسی در دفاع از حقوق به رسمیت شناخته شده اقلیت ها در منشور حقوق بشر حمایت میکند و از مردم کرد و غیر کرد درخواست میکنددر این خصوص سکوت نکنند و اعتراض خود را به نقض آشکار حقوق بشر در کشور ترکیه به گوش وجدانهای بیدار در جهان برسانند.


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان


دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵  - ۷ نوامبر ۲۰۱۶


http://hro-kurd.net/article.aspx?fld=fa/Data&id=466     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com