اعلام و تبریک آغاز یازدهمین سال فعالیت سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان پیام نامه
08/04/2015 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبراعلام و تبریک آغاز یازدهمین سال فعالیت سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان در 9 آوریل یا 20 فروردین امسال درحالی یازدهمین سال فعالیت خود را آغاز می نماید که موسس آن جناب آقای محمدصدیق کبودوند پس از چند روز از این تاریخ وارد نهمین سال حبس غیرقانونی می شود. حبسی که کمیته تحقیقات سازمان ملل و سازمان ها و نهادهای بین المللی حقوق بشری آن را خودسرانه و غیرقانونی اعلام کردند. آقای محمد صدیق کبودوند که به جرم تشکیل و اداره این سازمان زندانی است با ایستادگی در مقابل خواست و اعمال فشار دستگاه های امنیتی و قضایی مبنی بر اعلان انحلال سازمان درقبال آزادی خود به رغم تشدید فشارها و طولانی شدن ایام حبس در طول تمام سال های گذشته هرگز آزادی خود را به انحلال و مرگ سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان ترجیح نداده است. از سویی اگرچه سازمان پس از زندانی شدن رئیس خود با موانع و محدودیت های بسیاری مواجه شده است و گاه به ناچار بخشی از فعالیت ها را متوقف و یا محدود کرده است اما به رغم تمامی موانع و برخوردها و سرکوب ها همچنان استوار و در دفاع از حقوق بشر جدی و کوشا و برقرار می باشد.

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان همواره خود را نهادی قانونمند می داند و همانگونه که رئیس در بند آن نیز بارها اعلام کرده است فعالیت های آن مبتنی بر منشور حقوق بین الملل بشر و پیمان بین المللی حقوق مدنی و سیاسی و قانون می باشد. از اینرو ایجاد موانع در برابر فعالیت های حقوق بشری و یا هرگونه برخورد با اعضای فعال خود را غیرقانونی و نقض میثاق حقوق مدنی و سیاسی و نقض اساسی حقوق بشر و آزادی های سیاسی می داند.


 درپایان یادآوری می نماید که هرسال سازمان فعالیت های سالانه را با پیامی از آقای کبودوند آغاز می نمود اما متاسفانه در سال جاری تاکنون دریافت پیام از ایشان میسر نشده است لذا دبیرخانه سازمان نیابتا آغاز فعالیت سال یازدهم را اعلام نموده و با تبریک آن به مردم کردستان و ایران و اعضای سازمان، پایان دهی به  حبس غیرقانونی آقای کبودوند و دیگر فعالان سیاسی و مدنی را آرزومند و خواستار می گردد.

تهران، 19  فروردین 1394/ 8 آوریل 2015

دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان


http://hro-kurd.net/article.aspx?fld=fa/Data&id=399


      پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com