محمد صدیق کبودوند:برای پایان اعدام تلاش کنید پیام نامه
13/05/2013 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
محمدصدیق کبودوند
محمد صدیق کبودند در آستانه سومین سالگرد اعدام فعالین سیاسی کرد در نوزدهم اردیبهشت 1389 طی پیامی کوتاه خواستار تلاش جدی و عاجل برای پایان حکم اعدام شده است.


این نامه با تاخیر چند روزه منتشر میشود:


برای پایان اعدام تلاش کنید


دهه هاست که فعالان سیاسی کرد و مطالبه کنندگان حقوق مردم کرد در ایران به اتهامات غیرواقعی و دروغین دستگیر، شکنجه، محاکمه، زندانی و اعدام می شوند. سالهاست که به بهانه سرکوب اقدامات ضدانقلابی و تجزیه طلبی حقوق و مطالبات و آزادی مردم کرد سرکوب و پایمال می شود و سالهاست این روند ادامه دارد و تاکنون متوقف نشده است.


در 19 اردیبهشت 1389 چهار زندانی سیاسی کرد بدون اثبات هیچگونه جرم واقعی و یا ارائه هیچگونه سند محکمه پسندی به چوبه دار سپرده شدند. آنچه که آشکار و واضح و غیرقابل انکار است، شیرین علم هولی ، فرزاد کمانگر، فرهاد وکیلی و علی حیدریان از زندانیان سیاسی مردم سرکوب شده کرد به جرم فعالیت برای مطالبه حقوق و آزادی مردم کرد اعدام شدند و جز این هیچ توجیهی را نمی توان برای آن یافت. از این رو از وجدان های بیدار درخواست میکنم برای توقف اعدام زندانیان سیاسی کرد اقدام های جدی ،گسترده و عاجل تری به عمل آورند تا اعدام فعالان سیاسی برای همیشه متوقف شود. همچنین از جمهوری اسلامی نیز درخواست می کنم به اعدام زندانیان سیاسی و عقیدتی پایان دهد.


زندان اوین 16 /2/1392


محمدصدیق کبودوند     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com