دولت آمریکا، اعلان جنگ علیه دادجویی و اعتماد ملت "کورد"را متوقف کند بیانیه عمومی
08/11/2018 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
دولت آمریکا، اعلان جنگ علیه دادجویی و اعتماد ملت "کورد"را متوقف کند
اقدام دولت آمریکا در تعیین پاداش برای بازداشت رهبران حزب کارگران کُردستان، اعلان جنگ علیه عدالت جویی و حقوق بشرخواهی، و مشارکت جویی آشکار رئیس جمهور ترامپ در سرکوب مردم و خلق های خاورمیانه، لگدمالی آرزوهای ملت کُرد و اعلان جنگ علیه اعتماد مردم کُردستان به دولت ایالات متحده آمریکاست.
وزارت امورخارجه ایالات متحد آمریکا به دنبال مذاکرات اخیرش با دولت والد داعش و به منظور دلجویی از اردوغان قاتل کُردها در ترکیه و سوریه و عراق، متاسفانه جایزه ای ۱۲ میلیون دلاری برای بازداشت مراد کاریلان، جمیل بایاک و دوران کالکان سه رهبر ارشد" پ.ک.ک." تعیین نموده است.
ملت و مردم تحت ستم کُرد در خاورمیانه، تعیین جایزه برای تعقیب رهبران ارشد حزب کارگران کُردستان توسط دولت آمریکا را بروندادی از معاملات نهان و دادوستدهای سیاسی و اقتصادی پشت پرده آن کشور با دولت تروریست پرور اردوغان بر سر موجودیت، حق تعیین سرنوشت، حقوق و خواسته ها و آینده خود قلمداد می نمایند.
سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان نیز به تبع ارزیابی های مردمی، اقدام دولت آمریکا در تعیین پاداش برای بازداشت و احتمالا قتل و ترور رهبران حزب کارگران کُردستان را به مثابه اعلان جنگ علیه دادجویی و عدالت طلبی و مطالبه جویی حقوق برحق ملت کُرد، و مشارکت جویی آشکار رئیس جمهور دونالد ترامپ در سرکوب و کشتار مردم و خلقهای خاورمیانه، پایمالی حقوق بشر ، لگدمال کردن آرزوهای ملت کُرد و جنگ علیه اعتماد مردم کُردستان به دولت ایالات متحده آمریکا می داند.
از این رو این سازمان از تمامی خلق های خاورمیانه، بویژه از ملت کُرد، شخصیتهای مرجع، فعالان مردمی، احزاب و سازمانهای سیاسی و مدنی و حقوق بشری در هر چهار بخش کُردستان می خواهد، با محکوم و مردود نمودن این اقدام غیر قابل قبول آمریکا، از آن کشور بخواهند ضمن لغو و ابطال چنین تصمیم و اقدام نفرت برانگیزی، جنگ علیه اعتماد و آرزوهای مردم کُرد را سریعا متوقف نماید.
تاریخ: ۱۷ آبان ۱۳۹۷/ ۸ نوامبر ۲۰۱۸
سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86_%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82_%D8%A8%D8%B4%D8%B1_%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86
http://www.hro-kurd.net
https://t.me/rmmkurdistan
http://www.hro-kurd.net
http://www.didban.net
https://www.facebook.com/prmmkkurd1
https://www.facebook.com/DIDBAN.KURDISTAN/?ref=hl
https://twitter.com/prmmkkurd1
https://www.balatarin.com/users/prmmkkurd1/links/submitted
https://t.me/hrokurd
https://www.instagram.com/prmmkkurdistan/

ایمیل:
prmmkkurd1@gmail.com
info@hro-kurd.net

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com