ترور و تروریسم دولتی محکوم است بیانیه عمومی
12/07/2018 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر


ترور و تروریسم دولتی محکوم است

سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان معتقد است؛ مطالبه ی حقوق بنیادین مردم کُرد دفن ناپذیر است
روز بیست و دوم تیرماه، روزی برای محکومیت ترور و تروریسم دولتی در روژهلات کُردستان است. در چنین روزی دکتر عبدالرحمان قاسملو دبیرکل وقت حزب دمکرات کُردستان روژهلات، هنگام مذاکره با نمایندگان دولت ایران و در پشت میز مذاکره در وین اتریش هدف حمله تروریستی قرار گرفت و همراه با دو دستیارش به قتل رسید.
نامگذاری این روز ابتکار و پیشنهاد سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان و مدیران آن در سال های گذشته بوده است، این سازمان با تاکید بر مواضع پیشین خود درخصوص تروریسم و اشکال آن، بویژه تروریسم دولتی و اقدام به حذف فیزیکی و ترور اشخاص و افراد و مخالفان دولتی را در هر زمان و در مکان و با هر هدف و منظوری که انجام گیرد، غیر قابل توجیه و مردود و محکوم می داند.
سازمان حقوق بشر کُردستان، ضمن محکومیت دگرباره ی ترور دکتر قاسملو، ادامه ترور، اعدام و یا زندانی و به بند کشیدن رهبران و فعالان جامعه سیاسی و مدنی کُردستان، با هدف دفن امکان ناپذیر مطالبه حقوق بنیادین مردم کُرد را توجیه ناپذیر دانسته و بر اعاده و تامین آزادی و حقوق دموکراتیک و فدرال مردم کُردستان روژهلات تاکید می نماید.

تاریخ: ۲۱ تیرماه ۱۳۹۷ / ۱۲ جولای ۲۰۱۸

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86_%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82_%D8%A8%D8%B4%D8%B1_%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86
http://www.hro-kurd.net
https://t.me/rmmkurdistan
http://www.hro-kurd.net
http://www.didban.net
https://www.facebook.com/prmmkkurd1
https://www.facebook.com/DIDBAN.KURDISTAN/?ref=hl
https://twitter.com/prmmkkurd1
https://www.balatarin.com/users/prmmkkurd1/links/submitted
https://t.me/hrokurd
https://www.instagram.com/prmmkkurd/

ایمیل:
prmmkkurd1@gmail.com
info@hro-kurd.net

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com