نامه دو مقام مسئول پارلمان اروپا در مورد وضعيت کبودوند در زندان خبر
04/08/2012 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

نامه دو مقام مسئول پارلمان اروپا در مورد وضعيت کبودوند در زندان


باربارا لوخبيلر، رئيس کميته‌ حقوق بشر پارلمان اروپا و تاريا کرونبرگ، رئيس هيئت امور اروپا با ايران در پارلمان اروپا در نامه‌ای خطاب به سفير جمهوری اسلامی ايران در بروکسل از وضعيت محمدصديق کبودوند، فعال حقوق بشری کُرد در زندان اوين ابراز نگرانی کرده و خواهان آزادی وی شدند.

متن اين نامه را در زير می‌خوانيد:به آقای محمود بريمانی: سفير جمهوری اسلامی ايران در بروکسل

در باره وضعيت آقای محمد صادق کبودوند


آقای سفير،


ما اين نامه‌ را با ابراز نگرانی عميق مان در باره وضعيت ناگوار آقای محمد صديق کبودوند که‌ در زندان اوين تهران زندانی هستند، خطاب به شما می نويسيم.


اطلاعات بدست آمده از منابع موثق، حاکی از آن است که وضعيت آقای کبودوند، در پی اعتصاب غذايی که‌ در اعتراض به‌ رد درخواست های مکرر ايشان برای ديدار با پسر بسيار بيمارش آغاز کرده‌ بود، همچنان وخيم و نگران کننده است.


از طرف کميته‌ حقوق بشر پارلمان اروپا و هيئت پارلمان اروپا در امور ايران، علاقه‌منديم توجه‌ شما را به‌ اين مسئله‌ جلب کنيم که‌ بر اساس قوانين بين المللی، دولتمردان و مسئولان ايران موظفند، آسايش جسمی و روحی زندانيان را تضمين نمايند. ما از دولت شما رسما تقاضا ميکنيم که‌ همه‌ اقدامات لازمه‌ را بعمل آورد تا اطمينان حاصل شود که‌ در طول مدت زندان، با آقای کبودوند بر طبق موازين بين المللی و مبانی انساندوستانه‌ رفتار می شود.


همچنين لازم می دانيم تذکر دهيم که‌ آقای کبودوند زندانی انديشه‌ بوده‌ و بطور غير منصفانه‌ای بدليل فعاليت های روزنامه‌نگاری و حقوق بشری به‌ ده سال و نيم حبس محکوم شده‌است. حکم زندان او نقض آشکار حق آزادی بيان بر طبق کنوانسيون حقوق سياسی و مدنی سازمان ملل می باشد که‌ ايران هم آن را امضا کرده‌ است. به‌ همين دليل خواهان آزادی فوری او می باشيم.


منتظر دريافت تازه‌ترين خبرها درباره آخرين وضعيت آقای کبودوند، از طرف شما هستيم.


با احترام


باربارا لوخبيلر

رئيس کميته‌ حقوق بشر پارلمان اروپاتاريا کرونبرگ

رئيس هيئت امور اروپا با ايران در پارلمان اروپا


http://news.gooya.com/politics/archives/2012/08/144750.php     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com