وجدان جهانی تجاوزگری اردوغان را به فوریت متوقف و محکوم نماید خبر
21/01/2018 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
وجدان جهانی تجاوزگری اردوغان را به فوریت متوقف و محکوم نماید
نیروهای نظامی ترکیه طی دو روز گذشته عملیاتی را در برون مرزهای آن کشور و در داخل خاک سوریه علیه مردم مدنی کُرد"روژآوا" و نیروهای محافظ کانتون خودمختار عفرین آغاز کرده اند. براساس آخرین خبرها نیروی هوایی ارتش ترکیه با بکارگیری ۷۲ فروند جت جنگی حداقل ۱٥٤ حمله هوایی برعلیه مواضع حفاظتی نیروهای مدافع خلق و مردم مدنی کانتون عفرین انجام داده و با بمباران مرکز شهر عفرین و مناطقی چون جندرس، راجو، شرا، شیراوا و مابات حداقل ۲۲ نفر از جمله ۱۲ شهروند مدنی را به قتل رسانده است.
ارتش رژیم ترکیه اعلام کرده است وارد منطقه عفرین شده و قصد دارد این کانتون کُردنشین در "روژ آوا" را از وجود نیروهای کُرد پاک سازی نماید. گفته می شود عملیات اخیر دولت اردوغان در اصل با هدف پاک سازی نژادی و نسل برافکنی کُردی در " روژ آوا" بویژه در عفرین کلید خورده است، شروع و اجرای این عملیات تجاوزگرانه با موافقت ضمنی و پنهانی برخی دولتها و قدرتهای دخیل در منازعه و بحران سوریه صورت گرفته است.
سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان شروع تجاوزگری و آغاز عملیات گسترده زمینی و هوایی و حملات بی‌رحمانه ارتش ترکیه به مردم کُرد و نیروهای مدافع خلق در عفرین "روژآوا" را همراستایی با جرم بین المللی پاکسازی نژادی و نسل کشی مردم کُرد و نیز تجاوز زورمدارانه به اساس منشور حقوق بین الملل بشر و نقض آشکار اصول منشور ملل متحد می داند. این سازمان مواضع و سکوت دولتهای مدعی دموکراسی و حقوق بشر در قبال تجاوزگری فاجعه آمیز اخیر دولت رجب سلطان حاکم ترکیه را مأیوس آمیز و شرم آور قلمداد نموده و با تقبیح رفتار سوداگران بین المللی حقوق بین الملل بشر و ارزشهای انسانی، از وجدان جهانی و تمامی وجدانهای بیدار در جهان می خواهد با نکوهش رفتار سوداگرانه دولتمردان خود در این رابطه، از بروز فاجعه‌ای انسانی دگرباره، این بار در عفرین جلوگیری نمایند. سازمان حقوق بشر کُردستان معتقد است مردم کُرد عفرین هم چون دیگر مردمان کُرد در خاورمیانه تحت سرکوب، بی‌حقوق، تنها و بی‌پناه و بی‌یاور در جهان امروز اند. بنا براین جهان انسانیت و وجدان جهانی نباید مردم صلح طلب و آزادی خواه کانتون خودمختار عفرین را در برابر تجاوزگری و جنایت آفرینی رژیم اردوغان تنها بگذارد. جهان بیدار امروز می باید جهت ممانعت از تکرار دگرباره فجایعی چون کشتار مردم کوبانی توسط داعش و جنایت نسل کشی ارمنیها بوسیله ترکهای عثمانی، با انجام اقدامات و تمهیدات لازمه و ضروری مانع از نسل برافکنی کُردهای عفرین بوسیله دولت نوعثمانی اردوغان شود. وجدان جهانی باید به فوریت تجاوزگری ترکیه را متوقف و محکوم نماید.
تاریخ: اول بهمن ۱۳۹٦ / ۲۱ ژانویه ۲۰۱۸
سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان

https://t.me/hrokurd
http://www.hro-kurd.net
http://www.didban.net
https://www.facebook.com/prmmkkurd1
https://www.facebook.com/DIDBAN.KURDISTAN/?ref=hl
https://twitter.com/prmmkkurd1
https://www.balatarin.com/users/prmmkkurd1/links/submitted
https://t.me/hrokurd
https://www.instagram.com/prmmkkurd/

ایمیل:
prmmkkurd1@gmail.com
info@hro-kurd.net

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com