اطلاعیه مطبوعاتی
قطع ارتباط تلفنی خانواده کبودوند با جهان خارج 28/4/1391
قطع ارتباط تلفنی خانواده کبودوند با جهان خارج
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان
اطلاعیه
تلفن منزل و همراه همسر محمد صدیق کبودوند برای جلوگیری از مصاحبه وی با رسانه قطع شده است از دیشب درتماس با منزل محمد صدیق کبودند در تهران پاسخ «مشترک مورد نظر مجوز برقراری این ارتباط را ندارد» شنیده میشود و همچنین در تماس با موبایل ایشان پاسخ «برقراری ارتباط با مشترک مورد نظر مقدور نمیباشد » شنیده میشود.این امر باعث نگرانی شدید خانواده کبودند از احتمال بازداشت همسر آقای کبودوند شده است.خانواده کبودوند نگران هستند که قطع تلفن ها آغازی برای بازداشت دیگر اعضای خانواده کبودوند برای جلوگیری از خبرسانی در مورد اعتصاب محمد صدیق کبودوند باشد.
این در حالی است که خانم پریناز حسنی تنها کسی نیستند که خبر های مربوط به اعتصاب آقای کبودوند را منتشر و یا در مورد آن مصاحبه میکنند .
خبرهای مربوط به اعتصاب آقای کبودوند بارها توسط سایت های کلمه ،جرس،هرانا و سایر سایتها حقوق بشری و سیاسی که گزارشگرانی در داخل زندان اوین دارند منتشر شده است.
محمد صدیق کبودوند از روز 6 خردادماه در اعتراض به وضعیتش و همچنین تبعیض بین زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذا زده است امروز 54 روز ازشروع اعتصاب غذای وی میگذرد .
چهارشنبه 28 تیرماه 1391
18 جولای 2012


بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
به احترام شما به اعتصاب غذای خشک پایان میدهم اما همچنان در اعتصاب خواهم ماند 26/4/1391


محمد صدیق کبودوند :

به احترام شما به اعتصاب غذای خشک پایان میدهم اما همچنان در اعتصاب خواهم ماند .

محمد صدیق کبودوند امروز در دیدار با خانواده اش اعلام کرد برای ادای احترام به تمام کسانی که از من درخواست پایان اعتصاب غذا کرده بودند به اعتصاب غذای خشک پایان میدهم اما همچنان در اعتصاب تر خواهم ماند.

وی طی جملاتی اظهار داشت: ضمن تشکر از تمامی اشخاص و احزاب و شخصیتهای سیاسی ، مدنی،دانشجویان مقیم ایران و خارج از کشور و قدر دانی از نگرانی آنها و حسن توجه تمامی شخصیت ها ،سازمان ها ،احزاب و نهاد های بین المللی طی این هفته به اعتصاب غذای خشک پایان میدهم اما برای رسیدن به درخواستهایم که همگی در چارجوب قوانین حقوق بشری و بین المللی و حتی قوانین ایران است همچنان در اعتصاب تر خواهم ماند. باشد که شما همچنان حامی من باشید تا جایی که توان دارم ادامه خواهم داد.

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان

دوشنبه 26 تیرماه 1391

16 جولای 2012
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
وضعیت فو ق العاده خطرناک کبودوند 25/4/1391
هشدار
وضعیت فو ق العاده خطرناک کبودوند
کبودوند از ساعت 22 دیشب وارد اعتصاب غذای خشک شده است
همسر محمد صدیق کبودوند وی حتی توان حرف زدن ندارد.
امروز طی دیدار که خانم کبودوند در دادسرای زندان اوین با ایشان داشته محمد صدیق کبودوند اعلام کرده از ساعت 22 دیشب اعتصاب غذای خشک را آغاز کرده است .
کبودوند اعلام کرده در اعتراض به تبعیض بین زندانیان اقلیتها و دیگر زندانیان دست به اعتصاب غذای خشک زده است .
همسر وی اعلام کرده شرایط جسمی و روانی وی فوق العاده خطرناک است و نیاز به مداوای فوری دارد.
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان ضمن ابراز نگرانی شدید نسبت وضعیت نگران کننده آقای کبودوند در اقدام به اعتصاب غذای خشک از تمامی مسئولان جمهوری اسلامی ایران تقاضا دارد با توجه به وضعیت جسمی و روحی و روانی وی شرایط آزادی موقت وی را فراهم نمایند.
دبیر خانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان
یکشنبه 25 تیرماه 1391
15 جولای 2012
بیشتر

  پیام نامه
نامه کبودوند به حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) 21/4/1391
نامه کبودوند به حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک)
دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان
پدر حقوق بشر کردستان در نامه ای به شورای رهبری حزب کارگران کردستان ، خواستار پیوستن این حزب به روند صلح در شمال کردستان شد.
به شورای رهبری حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک)
شنیدن خبر جریان مذاکرات آن حزب با دولت حاکم ترکیه به عنوان خبری مسرت بخش به ویژه از زبان وزیرخارجه آن کشور مایه دلگرمی است. اگرچه مردم کرد شمال کردستان در ده ها سال گذشته با رنج ها، آزارها و کشتارهای بی شمار و بی رحمانه ای مواجه بوده اند و هر چند هزاران جوان، جان شیرین خود را برای خواسته ها، مطالبات و حقوق و آزادی های بنیادین مردم خود فدا کرده اند و در این میان حزب کارگران کردستان در مقابل دولت و در حمایت از مردم کرد نقش تعیین کننده ای داشته است. و اگرچه رهبر این حزب جناب عبدالله اوجالان ربوده و زندانی شده است. با این حال به نظر می رسد که زمان آن رسیده باشد که حزب کارگران کردستان با اعلام آتش بس و توقف درگیری ها و با عنایت به شرایط روز جهان، پرچم صلح و آزادی را در کردستان برافراشته نماید و برای جلوگیری از ادامه خشونت ها ، به ده ها سال مبارزه مسلحانه پایان دهد.
من محمدصدیق کبودوند، زندانی کرد در ایران در حالی این نامه را به آن حزب می نویسم که در اعتراض به سیاست های تبعیض آمیز و بی حقوقی زندانیان سیاسی کرد در اعتصاب غذای نامحدود به سر می برم. من به نام «سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان» از آن حزب (حزب کارگران کردستان) درخواست می نمایم با درایت و عقلانیت و تدابیر سیاسی راه را برای صلح بگشاید تا بلکه زمینه پایان یابی خشونت ها و آزادی آقای اوجالان و زندانیان سیاسی و راهی برای دستیابی مردم کرد در آن کشور به خودمختاری و فدرالیسم فراهم شود:
با آرزو برای صلح، آزادی جناب اوجالان و زندانیان سیاسی و دستیابی مردم کردستان شمالی به حقوق خود.

تهران، زندان اوین 24 ژوئن 2012
محمدصدیق کبودوند
رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان


بیشتر

  پیام نامه
نامه کبودوند به حزب صلح و دموکراسی 21/4/1391
دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان
پدر حقوق بشر کردستان در نامه ای خطاب به رهبران حزب صلح و دموکراسی کرد در ترکیه، خواستار توجه به خواست دولت ترک برای یافتن راه حلی کردی شد.
به حزب صلح و دموکراسی و رهبران آن حزب از جمله جناب عثمان بایدمیر
در رسانه ها شنیدم که نخست وزیر دولت ترک از آن حزب خواسته است برای یافتن راه حلی جهت حل مساله کردستان شمالی (ترکیه) به دولت آن کشور کمک کند. اگرچه ممکن است بخشی از خواست حزب نخست وزیر اردوغان هنوز با واقعیات مطابقت نداشته باشد اما به نظر می رسد این درخواست را در این برهه از زمان را باید مغتنم شمرد. حزب صلح و دموکراسی در برابر یک تصمیم و یک اقدام سرنوشت ساز قرار گرفته است و ضروری است با تدبیر و درایت نقش خود را در کمک به حل مساله کردستان و مطالبه حقوق مردم ستمدیده شمال کردستان ایفا نماید.
من محمدصدیق کبودوند، زندانی کرد در ایران که خود در اعتراض به سیاست های تبعیض آلود دستگاه های قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی نسبت به زندانیان سیاسی کرد، در اعتصاب غذا به سر می برم، به نام «سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان» از آن حزب (حزب صلح و دموکراسی)و رهبران آن بویژه از جناب عثمان بایدمیر درخواست می نمایم در اجرای اجابت تقاضای دولت ترکیه و در اجرای یافتن راه حل دموکراتیک، خواسته ها و مطالبات مردم کرد در آن کشور، بویژه حق خودمختاری و فدرالیسم را به طور جدی مورد توجه قرار داده و از این طریق صلح طلبی، دموکراسی خواهی و آزادی طلبی مردم کرد در آن بخش از کردستان را به جهانیان نشان دهند. امید و آرزویم برقراری صلح و دستیبابی مردم شمال کردستان به حقوق و آزادی های بنیادین و خودمختاری است.
تهران- زندان اوین 22 ژوئن 2012
محمدصدیق کبودوند
رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان
بیشتر

  بیانیه عمومی
كبودوند را دريابيد،وضعيت او به شدت نگران كننده است 20/4/1391
دبيرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان در بيانيه اي با انتقاد از عدم توجه حاكميت به خواسته هاي كبودوند و نيز نگاه مبتني بر تبعيض برخي نهادهاي حقوق بشرو رسانه هاي فارسي زبان خواهان توجه بيشتر به وضعيت به شدت نگران كننده كبودوند شد.متن كامل اين بيانيه به اين شرح است..
بیشتر

  پیام نامه
نامه کبودوند به کردها در سوریه 19/4/1391
پدر حقوق بشر کردستان در نامه ای خطاب به کردها در سوریه خواستار پیوستن آنها به جنبش دموکراسی در سوریه و مطالبه خودمختاری و فدرالیسم برای کردستان غربی شده است:
به فعالان سیاسی و مدنی، احزاب و سازمان های سیاسی و مردم کرد غرب کردستان
همانگونه که از اخبار رسانه ها نقل می شود، نظام حاکمه بر کشور سوریه به یک جنگ نابرابر با مردم و مخالفان خود برخواسته و روزانه خبر قتل و کشتار ده ها نفر از شهروندان آن کشور به جهان مخابره می شود. اکنون اغلب دولت ها، سازمان های بین المللی و مردمان جهان به این واقعیت واقف اند که نظام حاکم بر سوریه رفورم پذیر نیست و با قربانی کردن هزاران نفر از مردم آن به راهی غیرقابل اصلاح و برگشت ناپذیر گام نهاده است.
از سویی از آنجا که مردم کرد در آن کشور، از زمان استقلال سوریه رنج آورترین زیست و تاریک ترین تاریخ را داشته و سیاست های مبتنی بر تغییر هویت و عربیزه کردن و بی تابعیتی و بی حقوقی تنها بخشی از زندگی رنج بار آنهاست که طبعاً هیچ وجدان بیداری نمی تواند به راحتی از کنار آن بگذرد. با عنایت به انتخاب آقای «عبدالباسط سیدا» از کردها در آن کشور به ریاست شورای مقاومت سوریه و جبهه مخالفان، و با توجه به وعده ای که برای خودمختاری و فدرالیسم غرب کردستان (سوریه) داده شده است، ضرورت مشارکت گسترده مردم کرد در جنبش ضدنظام سوری بیش از هر زمانی احساس می شود.
اینجانب محمدصدیق کبودوند، کرد زندانی در ایران که هم اکنون در اعتراض به اقدامات غیرقانونی و تبعیض دولت جمهوری اسلامی نسبت به فعالان و زندانیان سیاسی کرد در اعتصاب غذا به سر می برم، به نام «سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان» از تمامی فعالان و کوشندگان سیاسی و مدنی، احزاب و گروه‏های سیاسی و زنان و جوانان غرب کردستان درخواست می نمایم با پیوستن به جنبش دموکراسی طلبی و ضداستبدادی کشور بلادیده سوریه، سال‏ها رنج و بی حقوقی و کشتار سبوعانه 2004 قامشلی را به یاد آورند و به مبارزه برای خودمختاری و فدرالیسم کردستان غربی (سوریه) قدم پیش بگذارند.
آرزوی قلبی من، پیروزی آزادی و دموکراسی و دستیبابی مردم سوریه به آن و کسب خودمختاری و فدرالیسم برای مردم کرد در آن کشور است.
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
تروریسم دولتی مردود و محکوم است 18/4/1391
دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان
پدر حقوق بشر کردستان در پیامی به مناسبت دهم تیرماه روز محکومیت تروریسم دولتی در کردستان، تروریسم، بویژه نوع دولتی آن را محکوم کرد و خواهان محکومیت دگرباره و گسترده از سوی وجدان های بیدار شد:
تروریسم بویژه تروریسم دولتی توسط هر کس و هر دولتی، در هر زمان و مکانی و با هر هدف و منظوری که صورت گیرد، عملی جنایتکارانه و محکوم است. همانگونه که برهمه آشکار است در دو، سه دهه گذشته در پی ترور دکتر عبدالرحمان قاسملو رهبر حزب دموکرات کردستان در جریان مذاکراتی ساختگی در وین اتریش،جانشین وی دکتر صادق شرفکندی نیز در برلین آلمان هدف ترور تروریست های دولتی قرار گرفت و این در حالی بود که صدیق کمانگر از رهبران حزب کومله نیز به شکلی مشابه قربانی شد. طی دوران مذکور ترورگران دولتی در داخل و خارج از مرزها به تعقیب رهبران، فرماندهان و رزمندگان کرد پرداخته، صدها نفر را هدف ترورهای کور قرار دادند و صدالبته در داخل کشور از طریق نوعی دیگر از تروریسم دولتی موسوم به قتل درمانی تعدادی از رهبران ملی- مذهبی کرد از جمله احمد مفتی زاده در زندان و هم فکر وی در اردبیل و ملاربیعی در کرمانشاه و دیگران از این گونه ترورها در امان نماندند.
به نام «سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان» ترور هر فرد و شخصی با هر عقیده و مرام و مسلک و سلیقه سیاسی و مدنی و مذهبی و نابودی فیزیکی آنها را از مصادیق بارز ترورهای کور و جنایت کارانه می دانم و اینگونه اقدامات تروریستی را غیرقابل توجیه مردود و محکوم می شمارم و خواهان محکومیت گسترده و دگرباره تروریسم دولتی توسط وجدان های بیداردر روز بیست دوم تیرماه – روز محکومیت تروریسم دولتی در کردستان هستم.
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
تروریسم دولتی را ناموجه، مردود و محکوم می دانیم 18/4/1391
دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان
پدر حقوق بشر کردستان در پیامی کوتاه در روز محکومیت تروریسم دولتی بار دیگر تروریسم دولتی را محکوم کرد:
بیست دوم تیرماه (12جولای) یادآور ترور دکتر عبدالرحمان قاسملو دبیرکل حزب دموکرات کردستان است، که به روز محکومیت تروریسم دولتی در کردستان نام گذاری شده است. در چنین روزی دولتی که در اجرای اجابت خواسته ها و مطالبات حق طلبانه مردم کردستان در ایران ناتوان مانده بود با دست یازیدن به شیوه های نظام توتالیتری و تروریسم دولتی رهبر یکی از احزاب موثر در جنبش مردم کردستان یعنی حزب دموکرات کردستان را در میعادگاه مذاکرات صلح فریب کارانه به گلوله بست بااین امید که شاید خواسته ها و مطالبات و حقوق بنیادین مردم کردستان همراه با جسد خونین دکتر قاسملو دفن شود،اما چنین نشد و نخواهد شد.
من محمدصدیق کبودوند به عنوان یک زندانی کرد؛ این چندجمله را در حالی می نویسم که در اعتراض به بی حقوقی و تبعیض های قومی ، نژادی و مذهبی نسبت به زندانیان کرد دراعتصاب غذا به سر می برم. بدین وسیله به نام «سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان» ترور مبارز آزادی خواه، دموکراسی خواه نستوه و حق طلب کرد، دکتر عبدالرحمان قاسملو دبیرکل حزب دموکرات کردستان در 23 سال پیش را جنایتی تاریخی، ناموجه و محکوم می شمارم و تروریسم دولتی و دیگر اقسام تروریسم را توجیه ناپذیر، مردود و محکوم می دانم.

تهران، زندان اوین 29 ژوئن 2012
محمدصدیق کبودوند
رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
نامه 60 تن از زندانیان سیاسی در حمایت از کبودوند توسط ریس زندان ضبط شد 12/4/1391
امروز دوشنبه 12 تیرماه 1391محمد صدیق کبودوند ریس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان به خانواده اش گفت که تاکنون مسئولان قضایی وزندان اوین به درخواست های وی پاسخی نداده اند و وی همچنان در اعتصاب غذا است .
محمد صدیق کبودوند از تمام گروه ها حقوق بشری و سیاسی و مدنی وتمام اشخاصی که طی چند روز اخیر برای حمایت از وی تلاش نموده اند تشکر و قدردانی نمود و اعلام کرد تا زمانی که توان در بدن دارد به اعتصاب غذای خود ادامه میدهد.
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
ازفراخوان 10 تير ماه روز حمايت جامعه كردستان از كبودوند پشتيباني مي‌كنيم 7/4/1391
دبيرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان حمايت و پشتيباني خود را از فراخوان فعالان مدني ،سياسي و حقوق بشري در خصوص نام گذاري روز 10 تيرماه برابر با 30 ژوئن روز حمايت جامعه كردستان از كبودوند اعلام كرد . متن اين بيانيه در پي مي‌آيد :
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
در روز 31 از اعتصاب غذا : پزشکی قانونی کلیه های کبودوندعفونت کرده است. 5/4/1391
کبودوند امروزدوشنبه سی ویکمین روز اعتصاب غذا را پشت سر گذاشت وی که از روز شنبه 6 خرداد ماه اعتصاب کرده به خانواده اش گفته همچنان به اعتصاب غذا ادامه میدهد.

این در حالی است که پزشکی قانونی اعلام کرده که وی بخاطر عفونت کلیه هایش باید فورا به بیمارستان منتقل شود اما چون مسئولان امنیتی از دستبند و پابند استفاده کرده بودند کبودند حاضر نشده به بیمارستان منتقل شود و اعلام کرده تا رسیدن به خواسته هایش به اعتصاب ادامه میدهد.

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان ضمن اظهارنگرانی خود از این بابت به نیروهای امنیتی جمهموری اسلامی ایران هشدار میدهد عواقب هرگونه آسیب یا مرگ احتمالی محمد صدیق کبودوند مستقیما بر عهده مسئولان امنیتی جمهوری اسلامی ایران است وازمقامات قضایی درخواست دارد که با فراهم آوردن شرایط مرخصی محمد صدیق کبودوند رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان برای درمان و دیدار با فرزندش استقلال خود را به اثبات برساند.
بیشتر


آرشیو ماهیانه:

آذر1387  -  دی1387  -  بهمن1387  -  اسفند1387  -  

فروردین1388  -  اردیبهشت1388  -  خرداد1388  -  تیر1388  -  

مرداد1388  -  شهریور1388  -  مهر1388  -  اسفند1388  -  

فروردین1389  -  شهریور1389  -  مهر1389  -  آبان1389  -  

آذر1389  -  دی1389  -  بهمن1389  -  اسفند1389  -  

فروردین1390  -  اردیبهشت1390  -  خرداد1390  -  تیر1390  -  

مرداد1390  -  شهریور1390  -  مهر1390  -  آبان1390  -  

آذر1390  -  دی1390  -  بهمن1390  -  فروردین1391  -  

اردیبهشت1391  -  خرداد1391  -  تیر1391  -  مرداد1391  -  

شهریور1391  -  آبان1391  -  آذر1391  -  دی1391  -  

بهمن1391  -  اسفند1391  -  فروردین1392  -  اردیبهشت1392  -  

خرداد1392  -  تیر1392  -  مرداد1392  -  شهریور1392  -  

مهر1392  -  آبان1392  -  آذر1392  -  دی1392  -  

بهمن1392  -  اسفند1392  -  فروردین1393  -  اردیبهشت1393  -  

خرداد1393  -  تیر1393  -  مرداد1393  -  شهریور1393  -  

مهر1393  -  آبان1393  -  آذر1393  -  دی1393  -  

بهمن1393  -  اسفند1393  -  فروردین1394  -  اردیبهشت1394  -  

خرداد1394  -  تیر1394  -  مرداد1394  -  مهر1394  -  

آبان1394  -  آذر1394  -  دی1394  -  بهمن1394  -  

اسفند1394  -  فروردین1395  -  اردیبهشت1395  -  خرداد1395  -  

تیر1395  -  مرداد1395  -  آبان1395  -  آذر1395  -  

دی1395  -  فروردین1396  -  اردیبهشت1396  -  خرداد1396  -  

تیر1396  -  مرداد1396  -  شهریور1396  -  مهر1396  -  

آبان1396  -  دی1396  -  بهمن1396  -  اسفند1396  -  

فروردین1397  -  اردیبهشت1397  -  تیر1397  -  مرداد1397  -  

شهریور1397  -  مهر1397  -  آبان1397  -  آذر1397  -  

دی1397  -  اسفند1397  -  

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com