اطلاعیه مطبوعاتی
جلوگیری از فعالیت حقوق بشری فراقانونی و خودکامانه است 25/1/1390
سازمان منطبق با منشور حقوق بشر و قانون شکل گرفته و فعالیت های آن قانونی است، ولی برخوردهایی که با این سازمان صورت می گیرد و جلوگیری از فعالیت های حقوق بشری تماماً فراقانونی، خودکامانه، زورمدارانه و مبتنی بر تبعیض است و احضارها، هشدارها و تهدیدهای علیه مدیران شناخته شده سازمان نیز غیرقابل توجیه و غیرقانونی است.
آنچه مسلم است این است که هیچگونه استناد قانونی برای جلوگیری از فعالیت سازمان و برخورد با فعالان آن وجود ندارد و آنچه که دادگاه انقلابی در جریان محاکمه دبیرکل سازمان به آن استناد کرده است سندی غیرقانونی است.
آئین نامه ای از هیأت وزیران را نمی توان سند قانونی محسوب نمود و چنین سندی هیچگونه وجاهت قانونی نداشته و ندارد. از این رو نگه داشتن دبیرکل در زندان اقدامی غیرقانونی و یک عمل سیاسی است و هرگونه اقدام در امر جلوگیری از فعالیت سازمان نیز خلاف قانونی است.
بنابراین ضروری است سازمان، فعالیت های عادی و جاری خود را بطور کامل از سربگیرد و در فعال سازی واحدهای وابسته به سازمان از جمله «خبرگزاری دیده بان حقوق بشر کردستان» بکوشد.
تهران: زندان اوین
محمدصدیق کبودوند
بیشتر

  پیام نامه
خاورمیانه به روی دموکراسی و حقوق بشر درها را بگشاید 24/1/1390
من به عنوان یک مدافع حقوق بشر و مدیر سازمان حقوق بشری تاسف و تأثر عمیق خود را از قتل و کشتار تعدادی از شهروندان تونسی، مصری ، یمنی ، لیبیایی و سوری در جریان اعتراضات مدنی آنها علیه وضعیت موجود در آن کشتارها بیان می دارم. ایستادگی دولتها در برابر خواست های مدنی و سیاسی مسالمت آمیز مردم را غیرموجه و توجیه ناپذیر می دانم. ما (سازمان) امیدواریم دولت های مصر و تونس، یمن و اردن و لیبی و مراکش خواست های معترضان را مورد توجه قرار داده و سریعاً اقدامات اصلاح طلبانه و یا انتقال قدرت را به شیوه های مسالمت آمیز و از طریق انتخابات آزاد و فوری به انجام برسانند، همچنین ما از دیگر دولت ها و نظام های مستبد و غیردموکراتیک نظیر عربستان، سوریه و دولت ایران می خواهیم با اقدام به گشایش سیاسی در کشور و گشودن درهای کشور به روی آزادی و با فراهم آوری شرایط لازم برای استقرار سامانه های دموکراتیک، دموکراسی و حقوق بشر را در این کشورها رعایت و تضمین و تأمین و نهادینه نمایند.
ما همچنین امیدواریم تمهیدات ضروری و فوری برای تحقق کامل حقوق اساسی، آزادی های بنیادین و حق تعیین سرنوشت مصرحه در منشور حقوق بشر و امنیت انسانی همه مردمان و ساکنان و شهروندان کشورهای خاورمیانه به عمل آید. امید است تمامی دولت های خاورمیانه هرچه سریعتر درهای خود را به روی دموکراسی، آزادی و حقوق بشر بگشایند.
محمدصدیق کبودوند
بند 350 زندان اوین
بیشتر

  پیام نامه
هم رزم چینی من ! پیروزی را برایت آرزو دارم 18/1/1390
نامه کبودوند به لیوشیائوبو
کردوند : پایگاه اطلاع رسانی خانواده کبودوند
محمدصدیق کبودوند، زندانی کرد و ایرانی نامه ای به هم رزم خود لیوشیائوبو زندانی چینی و برنده جایزه صلح نوبل 2010 نوشته که درپی می آید:
به دوست نادیده مبارزم جناب لیوشیائوبو
از تعلق جایزه صلح نوبل 2010 به جنابعالی بسیار مسرور و شادمان شدم و از اینکه دولت چین به شما و همسر محترمتان اجازه دریافت جایزه را ندادند بسیار متاسف گردیدم. هم رزم شریفم من محمدصدیق کبودوند زندانی کرد و ایرانی هم چون شما به جرم دفاع از حقوق بشر و دموکراسی به 11 سال حبس محکوم و زندانی شده ام. جرم من دفاع از حقوق بشر، دفاع از حقوق زنان و حمایت از حقوق مردم کرد و تشکیل و اداره سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان است.
حکومت حاکم بر کشور من چون حکومت حاکم بر کشور شما، نظامی غیردموکراتیک و ایدئولوژیکی است که حتی اموری چون پوشش مردان و زنان، خوردن و نوشیدن، دیدن و شنیدن و اندیشیدن مردم را زیرکنترل دارد و تمامی امور فرهنگی و امور سیاسی و مدنی مردم را در دایره تنگ ایدئولوژیکی مذهبی قابل تقویت و قابل اجرا می بیند.
لیوشیائوبوی عزیز، من از جمعیت 10 میلیونی کرد در ایران هستم که خود بخشی از ملت 40 میلیونی کرد در کشورهای ترکیه و عراق و سوریه است. این مردم که بعدها از عرب ها، ترک ها و فارس ها چهارمین ملت بزرگ خاورمیانه اند، هیچگونه نقشی در اداره امور کشورهای متبوع و حتی در امور محلی و فرهنگی خود ندارند.این ملت از ابتدایی ترین حقوق انسانی و حقوق بشر و آزادی ها محروم اند و نقشی درتعیین سرنوشت خود ندارند.
دوست عزیز، من و شما و هزاران نفر دیگر در جهان برای دموکراسی و حقوق بشر مبارزه می کنیم و همه زندگی مان برای استقرار دموکراسی، صلح و حقوق بشر و برابری و برادری در جهان و برای اعتلای ارزش های جهانی صرف می کنیم، شاید که فرزندانمان و دیگر مردمان از آزادی و دموکراسی برخوردار شود. در پایان شادمانی و استواری و پیروزی در مبارزه را برای جنابعالی آرزومندم
تهران: زندان اوین 5 آوریل 2011/ 16 فروردین 1390
بیشتر

  پیام نامه
9 آوریل را روز حقوق بشر کردستان بنامیم 17/1/1390
پیام
کردوند: پایگاه اطلاع رسانی خانواده کبودوند
محمدصدیق کبودوند بنیانگذار سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان به مناسبت 9 آوریل پیامی ارسال داشت که متن آن در زیر می آید:
محمدصدیق کبودوند: «در ابتدا 9 آوریل روز تاسیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان را به مردم کردستان، مردم ایران و منطقه و تمامی اعضا و دوستان سازمان تبریک و شادباش می گویم، در این روز سازمان هفتمین سال فعالیت خود را آغاز می کند و امید است از این پس اهداف مهم تری را مورد پیگیری قرار دهد:
- تلاش برای ترویج و استقرار دموکراسی ضامن صلح حقوق بشر در منطقه
- کوشش در راه برقراری آشتی و صلح در منطقه و زدایش خشونت و خشونت گرایی
- تلاش برای استقرار سامانه متضمن تامین حقوق بشر در ایران و کردستان
- تلاش برای دست یابی مردم کرد در هر 4پاره کردستان به حقوق حقه و حق تعیین سرنوشت خود و حقوق برابر با دیگر ملت های منطقه
- دفاع از برابری زنان با مردان و تحقق تمامی حقوق انسانی زنان در کردستان، در ایران و در کشورهای منطقه
- دفاع از ایده الغای مجازات اعدام و تلاش برای عملی ساختن آن در ایران و کردستان و کشورهای منطقه
- دفاع از حقوق اقلیت های ملی، قومی، نژادی، مذهبی، دینی،مسلکی و جنسیتی و برخورداری از حقوق برابر
- حمایت از حقوق و آزادی های اساسی و بنیادی وامنیت انسانی تمامی مردم منطقه
از جمله این اهداف خواهد بود.
در پایان از مردم کردستان و تمامی احزاب و گروه های سیاسی و مدنی درخواست می نمایم از نام گذاری 9 آوریل به نام روز حقوق بشر کردستان و یا هفته ای به این نام حمایت کنند و برنامه هایی برای آن تدارک ببینند به امید رهایی تمامی مردم کرد و مردم ایران و منطقه از بیم و نیاز
تهران : زندان اوین 16 فروردین 1390/ 5 آوریل 2011
بیشتر

  پیام نامه
موضع گیری شورای حقوق بشر قابل تقدیر است 17/1/1390
پیام
کردوند: پایگاه اطلاع رسانی خانواده کبودوند
محمدصدیق کبودوند رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان طی پیامی در زندان صدور قطعنامه شورای حقوق بشر درباره نقض حقوق بشر در ایران را قابل تحسین دانست متن پیام به قرار زیر است:
محمدصدیق کبودوند: «صدور قطعنامه کمیته سوم مجمع عمومی در طی ماه های گذشته و هم چنین صدور قطعنامه اخیر شورای حقوق بشر ملل متحد درباره موارد نقض حقوق بشر در ایران، مایه دلگرمی کوشندگان حقوق بشر بویژه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان گردید.
ما ضمن استقبال از بذل توجه و رویکرد مثبت شورای حقوق بشر نسبت به وضعیت وخامت بار حقوق بشر در ایران، از دولت هایی که در تهیه و تصویب این قطعنامه تلاش کردند سپاسگزاری می کنیم. درعین حال ازاقدام اعتراضی مسئولان دولت نسبت به موضوع حقوق بشر در ایران استقبال می کنیم ولی از اینکه رئیس جمهور ایالات متحده از میان حداقل 30 زندانی سیاسی در آستانه اعدام و صدها زندانی وجدانی و سیاسی با احکام سنگین تنها به نام 4 نفر اشاره می کند که در حال حاضر فقط یک نفر از آنها در زندان بسر می برد ابراز تاسف می کنیم.
من به نام سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان بار دیگر از دولت سوئد و سایر دولت هایی که به قطعنامه محکومیت دولت ایران در خصوص نقض حقوق بشر، رای مثبت داده اند تشکر و قدردانی می نمایم. سازمان ما از آزادی، دموکراسی و حقوق بشر مبتنی بر اصول و استانداردها و ارزش های جهانی حمایت می کند و خود را متعهد به آموزش و ترویج حقوق بشر و ارزش های جهانی می داند.
تهران: زندان اوین 28مارس2011- 8فروردین 1390
بیشتر

  بیانیه عمومی
اقدامات نظامي اخير در كردستان ، عملي ضد انساني است 15/1/1390
سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان به گلوله بستن ماموران راهنمايي و رانندگي در سنندج و حادثه اخير در مريوان را عملي ضد انساني دانسته و از تمامي بشردوستان خواسته است تا در جهت جلوگيري از تكرار اينگونه حوادث در كردستان پديده شوم ترور را براي افكار عمومي بيشتر تبيين نمايند . متن كامل بيانيه سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان به اين شرح است :
اقدامات نظامي اخير در كردستان ، عملي ضد انساني است
در آغازين روزهاي سال نو شاهد انجام 2عمل كور تروريستي در سنندج و نيز اقدامي مشابه در مريوان بوديم ؛ در اين حوادث جمعي از پرسنل انتظامي و راهنمايي و رانندگي كه اكثر آنان نيروهاي بومي بودند جان خود را از دست دادند و برخي ديگر نيز مجروح گرديدند ؛ اينگونه اقدامات كه شروع آن از شهريور و مهرماه سال گذشته از سنندج و مهاباد آغاز گرديد ، گسترش و تداوم آن هم اكنون در ديگر نقاط كردستان و مسكوت گذاشتن شناسايي عاملان و آمران اين حوادث پرسشهايي جدي را در جان افكار عمومي به دنبال داشته است.
سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان ضمن نفي حركتهاي تروريستي اخير در كردستان و ضمن اظهار همدلي با خانواده قربانيان و مجروحان اين حادثه از تمامي بشردوستان و مدافعان حقوق انسانها مي خواهد تا در حد توان خود در تبيين پديده شوم ترور و بازداشتن برخي ذهنيت ها از انجام اينگونه اقدامات فعالان حقوق بشر را در داخل ياري نمايند.
سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان
15فروردين1390
4آوريل2011
بیشتر

  بیانیه عمومی
حكم ناعادلانه وغير حقوقي كاوه قاسمي كرمانشاهي مايه شرمساري است 7/1/1390

دبيرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان با انتشار بيانيه يي حكم 4سال حبس تعزيري براي كاوه قاسمي كرمانشاهي ، عضو اين سازمان حقوق بشري را ناعادلانه و غير حقوقي دانست وآن را مايه شرمساري دانست . متن كامل بيانيه سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان در پي مي آيد:
حكم ناعادلانه وغير حقوقي كاوه قاسمي كرمانشاهي مايه شرمساري است
كاهش حكم 5سال حبس تعزيري جناب آقاي كاوه قاسمي كرمانشاهي عضو سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان به 4سال حبس تعزيري در زندان ديزل اباد كرمانشاه موجب بهت وحيرت جامعه حقوق بشري و وكلاي وي شد ، اين حكم كه از سوي شعبه چهارم دادگاه تجديد نظر استان كردستان به رياست قاضي روشني صادر شده گواه آن است كه هيچ گونه كنش مدني وانسان دوستانه كه همكارمان جناب اقاي كاوه كرمانشاهي مصداق عيني و بارز آن است در قاموس نهادهاي قضايي و امنيتي جايگاهي نداشته و شديدترين برخوردها با آن مي شود، اينگونه احكام كه ناشي از اراده وشخصيت مستقل حقوقي دستگاه قضايي نمي باشد نشان از اراده يي مافوق دستگاه قضا براي تحديد و به بند كشيدن فعالان مدني و حقوق بشري مي باشد.
سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان صدور حكم 4سال حبس تعزيري براي عضو خود ، جناب اقاي كاوه كرمانشاهي را ناعادلانه و غيرحقوقي مي داند و آن را موجب شرمساري مي داند!
سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان ضمن غير قانوني و غير انساني دانستن اين حكم پيگيري حقوقي آن را از مجراي نهادهاي حقوق بشري بين المللي براي خود محفوظ مي داند.
سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان
8 فروردين 1390
28 مارس2011
بیشتر


آرشیو ماهیانه:

آذر1387  -  دی1387  -  بهمن1387  -  اسفند1387  -  

فروردین1388  -  اردیبهشت1388  -  خرداد1388  -  تیر1388  -  

مرداد1388  -  شهریور1388  -  مهر1388  -  اسفند1388  -  

فروردین1389  -  شهریور1389  -  مهر1389  -  آبان1389  -  

آذر1389  -  دی1389  -  بهمن1389  -  اسفند1389  -  

فروردین1390  -  اردیبهشت1390  -  خرداد1390  -  تیر1390  -  

مرداد1390  -  شهریور1390  -  مهر1390  -  آبان1390  -  

آذر1390  -  دی1390  -  بهمن1390  -  فروردین1391  -  

اردیبهشت1391  -  خرداد1391  -  تیر1391  -  مرداد1391  -  

شهریور1391  -  آبان1391  -  آذر1391  -  دی1391  -  

بهمن1391  -  اسفند1391  -  فروردین1392  -  اردیبهشت1392  -  

خرداد1392  -  تیر1392  -  مرداد1392  -  شهریور1392  -  

مهر1392  -  آبان1392  -  آذر1392  -  دی1392  -  

بهمن1392  -  اسفند1392  -  فروردین1393  -  اردیبهشت1393  -  

خرداد1393  -  تیر1393  -  مرداد1393  -  شهریور1393  -  

مهر1393  -  آبان1393  -  آذر1393  -  دی1393  -  

بهمن1393  -  اسفند1393  -  فروردین1394  -  اردیبهشت1394  -  

خرداد1394  -  تیر1394  -  مرداد1394  -  مهر1394  -  

آبان1394  -  آذر1394  -  دی1394  -  بهمن1394  -  

اسفند1394  -  فروردین1395  -  اردیبهشت1395  -  خرداد1395  -  

تیر1395  -  مرداد1395  -  آبان1395  -  آذر1395  -  

دی1395  -  فروردین1396  -  اردیبهشت1396  -  خرداد1396  -  

تیر1396  -  مرداد1396  -  شهریور1396  -  مهر1396  -  

آبان1396  -  دی1396  -  بهمن1396  -  اسفند1396  -  

فروردین1397  -  اردیبهشت1397  -  تیر1397  -  مرداد1397  -  

شهریور1397  -  مهر1397  -  آبان1397  -  آذر1397  -  

دی1397  -  اسفند1397  -  

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com